Рекомендації по догляду за приладом
Існують як загальноприйняті правила по роботі з геодезичними засобами вимірювань, так і специфічні вимоги, які пред'являються заводом-виробником до конкретних моделей геодезичної техніки, зумовлені насамперед конструктивними особливостями приладу. Ці вимоги наведені в посібнику з експлуатації на будь-який геодезичний прилад. На що саме слід звернути увагу насамперед:
- Не забувайте виконувати операції з перевірки приладів перед початком роботи. Перелік та порядок виконання таких операцій Ви можете знайти у паспорті на геодезичний прилад.
- При установці приладу на штатив надійно затягніть гвинт. Ненадійне кріплення може призвести до падіння інструменту.
- Надійно закріплюйте гвинти ніжок штатива, на якому встановлюється інструмент. Невиконання цієї вимоги може призвести до падіння штативу.
- Не переносіть прилад, не знявши його зі штатива.
- Слідкуйте за тим, щоб засувка трегера при перенесенні інструменту була надійно закріплена.
- Не піддавайте прилади сильним поштовхам чи вібрації.
- Залишаючи інструмент, накривайте його захисним чохлом.
- Не залишайте транспортний футляр відкритим під час дощу. Завжди протирайте інструмент перед укладанням у транспортувальний футляр. Не залишайте прилад у закритому вологому футлярі. Невиконання цих вимог може призвести до попадання вологи всередину приладу та виходу з ладу.
- Виконуйте вимоги стандарту водо- та пилозахищеності для конкретного геодезичного приладу. Наприклад, тахеометри SET6E, SET6F, SET5F мають рівень водонепроникності класу IPX4 стандарту Міжнародної електротехнічної комісії (IEC). Це означає, що прилади захищені від водяних бризок, але їх не можна використовувати під час дощу. Порушення цієї вимоги може призвести до проникнення вологи всередину приладу, окислення контактів електронних компонентів або роз'ємів друкованих плат з подальшим коротким замиканням та виходом плати з ладу.
- Під час роботи з електронними тахеометрами вимикайте живлення перед вийманням акумулятора.
- Перед укладанням електронного тахеометра у футляр спочатку необхідно від'єднати від приладу акумулятор і помістити його у відведене у футлярі місце відповідно до схеми укладання.
- Зберігайте прилади у сухому приміщенні за відносно стабільної температури.
Виконання цих простих правил допоможе Вам продовжити термін експлуатації геодезичних приладів, знизити вартість обслуговування приладів у період експлуатації, виконувати необхідні роботи швидко та якісно.
Фахівці сервісного центру ТОВ "Укргео-Проект МС" завжди готові допомогти Вам у вирішенні будь-яких проблем, які можуть виникнути під час експлуатації геодезичних приладів. У разі потреби Ви завжди можете зв'язатися з нашим сервісним центром електронною поштою service@ukrgeomc.com